زمان جاری : پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 3:11 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 271
نویسنده پیام
naviid565
آنلاین

کاربر عادی
ارسال‌ها : 4
عضویت: 16 /5 /1399
وکیل جرایم اینترنتی
به گفته وکیل رایانه ای در اصفهان در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و با دیجیتالی شدن زندگی ، دسترسی بسیاری از افراد به اینترنت و فضای مجازی بسیار زیاد شده که همین امر باعث به وجود آمدن انواع تخلفات اینترنتی گردیده است و منجر به آزار و اذیت و جرم و جنایت در فضای مجازی می‌شود و کلا به مجموعه اقداماتی که باعث آزار و نادیده گرفتن حقوق دیگران شده و خارج از خطوط قوانین انجام شود، تخلف می‌گویند و چنانچه این تخلفات از طریق اینترنت رخ داده باشد، به این اقدامات تخلف و جرم در اینترنت گفته می‌شود که انواع مختلفی داشته و به روش‌های گوناگون انجام می‌گیرد.
در سراسر جهان میلیاردها رایانه و گوشی هوشمند وجود دارد که تمامی آن‌ها به اینترنت متصل هستند و می‌توان از طریق آن‌ها در اینترنت جستجو کرده و پرداخت‌های بانکی و غیره را انجام داد.
با وجود همه مزایا، افرادی نیز وجود دارند که جهت سودجویی و سوء استفاده از دیگران دست به اقداماتی زده که به اصطلاح به آنها جرایم اینترنتی گفته می‌شود.
این اقدامات اشکال مختلفی داشته که از جمله مهمترین آن‌ها آزار و اذیت، توهین، افترا، مزاحمت، انتشارات اطلاعات، کلاهبرداری، نقض قوانین کپی رایت و غیره می‌باشند.
بعضی از این تخلفات جنبه امنیتی و سیاسی داشته و باعث ایجاد اختلال در امور مهم کشوری می‌شود که از مهمترین آن‌ها میتوان به جاسوسی، انتشار اطلاعات سیاسی، حملات ویروسی و سایبری، هک سیستم‌های بانکی و غیره اشاره کرد.
آزار و اذیت و ایجاد مزاحمت
قدیمی ترین تخلف از طریق اینترنت، ایجاد مزاحمت و آزار و اذیت در میان نوجوانان و جوانان بوده که افراد بسیار زیادی از جمله دختران را درگیر کرده است.
اکثرا دیده شده که فرد یا گروهی با گسترش شایعات و گفته‌های غیر واقعی و نامعتبر و اقدام به انتشار آن‌ها در فضای مجازی باعث به وجود آمدن سوء تفاهم و رفتارهای ناپسند نسبت به فرد مورد نظر می‌شود و یا در فضای مجازی اقدام به توهین می‌کنند و باعث به وجود آمدن درگیری ‌های لفظی می‌گردند.
در برخی از موارد نیز تخلفات اینترنتی به گونه‌ای انجام می‌شود که جنبه سیاسی پیدا کرده و باعث تشنج و استرس در افکار مردم یک کشور می‌شود. این گونه رفتارها به صورتی است که جمعیت خاصی از یک کشور اقدام به توهین و ایجاد تهمت نسبت به افراد مقیم کشور دیگر می‌کنند.
دسترسی غیر مجاز و سرقت اطلاعات
نوع دیگری از جرایم اینترنتی با استفاده از روش‌های خاص انجام میشوند و هدف آن بدست آوردن اطلاعات خصوصی و مالی است که از طریق اینترنت و به وسیله رایانه و از طریق نرم افزار انجام
این حملات میتواند سامانه‌های امنیتی را مختل کرده و باعث ایجاد دسترسی به اطلاعات مهم می‌گردد
در بسیاری از موارد دیده شده که فرد متخلف سعی دارد تا از طریق ایجاد اختلال در نرم افزارهای اینترنتی، به اطلاعات خصوصی افراد مختلف دست پیدا کرده و از آن‌ها سوء استفاده کند. همچنین از این روش جهت بدست آوردن اطلاعات بانکی و مالی افراد جهت دسترسی به حساب‌های مالی و بانکی استفاده می‌شود.
بنا به گفته ی حامد امیری وکیل جرایم اینترنتی در اصفهان در بسیاری از مواقع نیز این سرقت‌ها از طریق اطلاعاتی که افراد در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرده‌اند نیز انجام شده و از آن‌ها سوء استفاده میشود.
توهین و فحاشی در اینترنت
عمولا کاربران در صفحات و سایت‌ها و شبکه های اجتماعی نظرات و اعتقادات خود را بیان کرده اما عده ای با نظرات و عقاید متفاوت اقدام به پاسخ توهین‌آمیز و خارج از ادب و اخلاق برای آن‌ها ارسال مینمایند در چنین حالتی، اغلب موارد منجر به ایجاد فحاشی‌ و توهین‌های متعدد بین طرفین شده و فضای دوستانه و آرام شبکه مجازی را تبدیل به میدان جنگ و درگیری نموده است. این چنین موارد نیز جزو جرایم اینترنتی محسوب شده و از طریق عوامل مربوطه پیگیری و با طرفین برخورد می‌شود.
جاسوسی از طریق اینترنت
یکی از جدیدترین روش ها ی جاسوسی از طریق اینترنت است که نوعی تخلفات اینترنتی محسوب می‌شود.
این اقدامات از طریق پهنای اینترنت انجام شده و جهت دستیابی اطلاعات موجود در رایانه‌های شخصی و شرکتی صورت می‌گیرد. هدف اصلی از انجام چنین اقداماتی، به دست آوردن اطلاعات مهم جهت سوء استفاده‌های اقتصادی و تجاری از شرکت‌ها اقتصادی است.
هک اطلاعات و سیستم‌های رایانه‌ای
با جهانی شدن اینترنت و رایانه‌ها، اولین گام توسط متخلفین در فضای مجازی هک اطلاعات و سیستم‌های رایانه‌ای بوده که از طریق انجام برنامه نویسی جهت بدست آوردن اطلاعات مختلف و یا ایجاد اختلال صورت میگیرد.
در سال‌های اخیر شرکت‌های مختلف سعی در استخدام گروهی از برنامه نویسان حرفه‌ای جهت مقابله با هکرهای متخلف کرده تا بتوانند از اطلاعات و سیستم‌های رایانه‌ای خود حفاظت نمایند.
اما متاسفانه هکرها همچنان در بسیاری از موارد مشکل آفرین بوده و پیدا کردن و به دام انداختن آن‌ها بسیار دشوار است.
حملات سایبری
حملات سایبری نوع خاصی از تخلفات اینترنتی محسوب شده که جهت ایجاد اختلال شبکه‌های رایانه‌ای کشوری و دولتی انجام می‌گیرد. این گونه حملات از طریق نفوذ و گسترش بد افزارهای ویروسی در رایانه‌ها انجام شده و باعث نشر و انتقال اطلاعات سیاسی و نظامی کشور می‌گردد و و منجر به تهدید امنیت ملی یک کشور می‌شوند.
سوء استفاده از زنان و کودکان
یکی دیگر از جرایم اینترنتی که بیشتر جنبه اخاذی داشته استفاده از زنان و کودکان از طریق تحت فشار قرار دادن آن‌ها می‌باشد.
این تخلفات از طریق اینترنت و نرم افزارهای چت و گفتگوی تصویری انجام شده و فرد متخلف جهت انجام این کار ابتدا سعی در ایجاد ارتباط دوستانه با فرد مورد نظر می‌کند و بعد از جمع آوری اطلاعات و ضبط تصاویر مختلف از وی، اقدام به تهدید به انتشار اطلاعات شخصی فرد مورد نظر می‌نماید.
حامد امیری وکیل جرایم اینترنتی اصفهان آماده قبول وکالت پرونده های اینستاگرام تلگرام مدلینگ سایت های شرط بندی و کلاهبرداری اینترنتی و تحصیل مال از طریق نامشروع و قمار و هک یا دسترسی غیرمجاز به وب سایت و ایمیل، جعل اینترنتی و رمز عبور انتشار تصاویر خصوصی یا مستهجن و همچنین برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، بورس وسهام و فروش تجهیزات دریافت ماهواره یا توهین فحاشی و افترا و تهدید و نشر اکاذیب در فضای مجازی به ویژه تلگرام بیت کویین استارت آپ ها میباشد. شما میتوانید جهت اخذ نوبت به سایت مراجعه و نسبت به دریافت نوبت حضوری و غیر حضوری اقدام نمائید.
بزهکاری اینترنتی
شاید در فضاهای مجازی و نرم افزارهای چت تصویری دیده باشید که برخی افراد سعی دارند تا از طریق این نرم افزارها اقدام به بزهکاری اینترنتی کرده و شئونات اخلاقی را زیر پا بگذارند
چنین افرادی با انجام این اقدامات در واقع جرایم اینترنتی انجام داده و از فضای باز و آزاد اینترنت سوء استفاده می‌نمایند، زیرا فکر می‌کنند که در اینترنت هیچکس قادر به شناسایی و پیدا کردن آن‌ها نیست و می‌توانند آزادانه هرکاری که بخواهند انجام دهند. در صورتی که در حال حاضر اگر هکرها اقدام به تخلف کنند فرد مورد تعرض قرار گرفته شده میتواند با داشتن بهترین وکیل جرایم اینترنتی اصفهان از فرد سودجو شکایت کرده و مراحل آن را به خوبی طی کند.
سوء استفاده از بانک‌های اطلاعاتی
همانطور که میدانید نرم افزارهای اجتماعی و سایت‌های مختلفی در اینترنت وجود دارد که افراد در آنها اطلاعات شخصی خود را به اشتراک گذاشته و زندگی خصوصی خود را در آن ثبت کرده‌اند
این اطلاعات در سرورهای مختلف که به آن‌ها بیگ دیتا گفته می‌شود، ذخیره شده که سایت یا نرم افزار مورد نظر جهت دسترسی دیگران به این اطلاعات این کار را انجام داده است
اما با وجود تحریم‌های امنیتی و لایه‌های محافظتی، در برخی مواقع هکرها از طریق بدافزار و فایل‌های ویروسی اقدام به هک کردن بانک‌های اطلاعاتی کرده و اطلاعات شخصی دیگران را به دست می‌آورند.
ایجاد موانع در دسترسی کاربران
نوع دیگری از تخلفات از طریق اینترنت، ایجاد موانع و اختلال در دسترسی کاربران به وبسایت‌ها و صفحات اینترنتی است که توسط ویروس و ربات‌های اینترنتی انجام شده که به وسیله هکرها ایجاد می گردد هدف اصلی این کار ایجاد اختلال و خرابکاری و پاک کردن داده‌های اینترنتی از وب سایت مورد نظر بوده که باعث ریزش و از دست رفتن محبوبیت آن وب سایت می‌گردد.
نقض قوانین کپی رایت
همانطور که میدانید قانون کپی رایت جهت حفظ مالکیت شخصی و ارزش یک فعالیت یا اثر برای صاحب اثر بوده تا از جنبه‌های مالی و تجاری اثر هنری و ادبی خود استفاده کرده و از از سوء استفاده دیگران پیشگیری کند.
اما همچنان بسیاری از افراد سعی دارند تا با انتشار آثار مختلف به صورت رایگان و یا حتی انتشار آثاری که هنوز در اینترنت منتشر نشده، قوانین کپی رایت را زیر پا گذاشته و اطلاعات مورد نظر را سرقت کنند.
جهت هرگونه مشاوره و اعطا وکالت در زمینه جرایم اینترنتی می توانید از خدمات مشاوره و وکالت حامد امیری بهترین وکیل جرایم رایانه ای اصفهان از طریق راه های ارتباطی مندرج در و ب سایت بهره مند شوید.
منبع: https://isfahan-lawyer.ir/وکیل-جرایم-اینترنتی-در-اصفهان/


پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 13:23
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :