زمان جاری : پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 4:17 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 273
نویسنده پیام
naviid565
آنلاین

کاربر عادی
ارسال‌ها : 4
عضویت: 16 /5 /1399
وکیل امور ثبتی
مشکلات امور ثبتی یکی از پیچیده ترین مشکلات حقوقی است که دامنه بسیار وسیعی دارد به همین خاطر در این امور حتما نیاز به وکیل امور ثبتی در اصفهان است. سازمان ثبت و اسناد کشور متولی قانونی امور ثبتی در کشور است که سابقه تشکیل آن به دوره قاجار بر می‌گردد. و این سازمان وابسته به قوه قضاییه می‌باشد و دفاتر اسناد رسمی و دفاتر رسمی ازدواج و طلاق زیر مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. سازمان ثبت اسناد و املاک به وزارت دادگستری وابسته است و رئیس آن، معاون وزارت دادگستری است. این سازمان بخش های مختلفی دارد که هریک به تعدادی از امور رسیدگی می کنند. برای تعیین حقوق افراد و تسهیل دریافت مالیات و برقراری نظم در مالکیت اموال غیر منقول ضروری است که به مساله ثبت املاک توجه شود. علاوه بر این اهمیت ثبت اسناد در اعتبار و رسمیت این اسناد است.
باید بدانید که قانون ثبت یکی از قوانین مهم و پیچیده در کشور است . صرف آشنایی به این قوانین نمی‌توان ادعا کرد که در دعاوی ثبتی و مشکلات ناشی از آن، موفق خواهید شد. ازین رو، برای حل مسائل حقوقی ثبتی پیش آمده برای شما، پیشنهاد می‌شود قبل از هر اقدامی، حتما با یک وکیل امور ثبتی مشاوره داشته باشید.حامد امیری در این خصوص آماده ی مشاوره و قبول وکالت میباشد و از طریق راه های درج شده در سایت میتوانید نسبت به اخذ نوبت اقدام نمائید.
نکته: حقوق ثبت می‌تواند مربوط به ثبت املاک، اسناد، شرکت‌ها، نام تجاری، ثبت احوال و ثبت اختراع باشد.
لازم به ذکر است برای اعتراض به ثبت ملک، اعتراض به حقوق ارتفاقی و سایر دعاوی ثبتی باید به محاکم عمومی دادگستری درخواست داد. علاوه بر این بر اساس ماده ۲۵ قانون ثبت رسیدگی به برخی از پرونده های ثبتی در صلاحیت هیات نظارت و شورای عالی ثبت است.
ابطال سند
یک سند میتواند رسمی یا عادی باشد. سند رسمی در اداره ثبت اسناد تنظیم میشود. ممکن است شخصی بنا به دلایلی برای ابطال یک سند رسمی درخواست بدهد.
اعتراض به تحدید حدود
تحدید حدود به معنای تعیین حدود ملک یا املاک معین، اعتراض به تحدید حدود یکی از دعاوی ثبتی است که قبل از ثبت ملک در دفتر املاک موضوعیت پیدا می کند. در دعوای اعتراض به تحدید حدود، معترض نسبت به تقاضای ثبت ملک اعتراضی ندارد بلکه اعتراض او ناظر به این است که در جریان تحدید حدود قسمتی از ملک او جزء ملک متقاضی ثبت محسوب گردیده و به عبارت دیگر با تعیین این حدود به حقوق وی تجاوز شده است. از این رو می تواند از دادگاه تقاضای اعتراض به تحدید حدود را بنماید.اعتراض به حدود در مرحله اول باید به اداره ثبت تسلیم و ظرف یکماه از تاریخ تسلیم اعتراض دادخواست به دادگاه تقدیم نموده و گواهی آن را به اداره ثبت تسلیم نماید . نحوه اعتراض به حدود نیز مانند اعتراض به اصل ملک است دعوای اعتراض به حدود باید با تقدیم دادخواست و رعایت مقررات ماده ۵۱ قانون آئین دادرسی مدنی به عمل آید و از حیث مالی بودن و نیزغیر مالی بودن نیز دعاوی مالی محسوب می گردد.
اعتراض به ثبت و عملیات ثبتی
افراز املاکی که جریان ثبتی آن به پایان رسیده اعم از اینکه در دفتر املاک ثبت شده و یا نشده باشد، به عهده واحد ثبتی محل وقوع ملک می باشد. اما به سبب رعایت برخی مقررات موجود به طور کامل این صلاحیت از محاکم سلب نگردیده و در سه مورد محاکم مجاز به انجام افراز می باشند.
همچنین با توجه به اینکه تصمیم مسئول واحد ثبتی یک تصمیم اداری است به شرکاء مشاعی این حق داده شده تا ظرف مهلت قانونی بتوانند در دادگاه عمومی به تصمیم واحد ثبتی اعتراض نمایند. در صورتی که موردی که جریان ثبتی ملکی به پایان نرسیده است و سوم زمانی که بین شرکای مشاعی محجوری وجود داشته باشد که در خصوص مورد اخیر، دادگاه اقدام به تقسیم خواهد نمود.
البته موارد دیگری نیز وجود دارد که دادگاه ها در مقام افراز اقدام میکنند. مانند: پرونده های تقسیم ترکه به شرطی که در میان اموال متوفی مال منقولی وجود داشته باشد.
در صورتی که تصمیم واحد افراز ثبتی به دلیل عدم وجود شرایط به جهت تقسیم، مبنی بر رد درخواست تقسیم باشد،‌ از تصمیم واحد افراز ثبتی، می توان به دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول مشاعی، اعتراض کرد و دادگاه به اعتراض مورد نظر رسیدگی می کند. تصمیم دادگاه در مورد اعتراض به تصمیم واحد ثبتی در افراز ملک مشاعی، قطعی و غیرقابل تجدید نظر می‌باشد.
اعراض به تصمیم واحد افراز ثبتی
چنانچه واحد ثبتی درخواست تقسیم و افراز را رد نماید می توان در دادگاه محل مال غیر منقول مشاع به این تصمیم واحد ثبتی اعتراض نمود.
دعاوی و امور ثبتی دیگری هم وجود دارد که وکیل امور ثبتی در اصفهان می تواند با پیگیری آن ها به احقاق حقوق موکل کمک کند. نکته مهم در دعاوی ثبتی این است که بسیاری از افراد، دعاوی ملکی را با دعاوی ثبتی اشتباه می‌گیرند، دعاوی ملکی مربوط به نفس ملک است در حالی که دعاوی ثبتی مربوط به عملیات ثبت سند می‌باشد. لازم به ذکر است که مرجع قانونی حل و فصل دعاوی ثبتی، محاکم عمومی هر شهرستان است.
انواع دعاوی ثبتی
دعاوی ثبت اسناد
دعاوی ثبت اسناد شامل اعتراض به ثبت سند – الزام به ثبت ولادت – اصلاح شناسنامه – تغییر نام – الزام به صدور شناسنامه – تغییر سن – حذف نام همسر سابق از شناسنامه – درخواست صدور سند مالکیت – اعتراض به ثبت علائم تجاری یا اختراع- رفع ممنوع الخروجی – اعتراض به تصمیم واحد ثبتی – تقسیم و فروش اموال مشاع – الزام به تفکیک – افراز – و دستور فروش ملک مشاع – اصلاح سند می‌باشد.
دعاوی ثبت املاک
دعاوی ثبت املاک خود شامل اعتراض به ثبت ملک – اعتراض به اصل درخواست ثبت ملک – اعتراض به حقوق ارتفاقی ملک – دعوی ابطال سند رسمی ملک یا قرار داد رسمی ثبتی از حیث مجهول بودن سند و یا این که اسناد رسمی بر خلاف قوانین موضوعه و یا خارج از حدود و اختیارات کارمندان اداره ثبت تنظیم شده است – الزام به تفکیک – ابطال سند مالکیت معامله معارض و غیره است
دعاوی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا
دعاوی مربوط به اجرای اسناد لازم الاجرا شامل، دعاوی اجرای ثبت – توقیف عملیات اجرایی و یا ابطال اجرائیه ثبتی میباشد.
وکیل ثبتی
وکیل ثبتی به تمامی قوانین و آیین نامه های اشراف داشته و بنا به تجربه ایی که دارد تمامی جوانب پرونده را سنجیده و پس از آن اقدام به دفاع از موکل می نماید. دفتر وکالت حامد امیری با دارا بودن تخصص در مورد امور ثبتی ارائه خدمات مشاوره و قبول وکالت در امور ثبتی به شما عزیزان می باشد
افرادی که با مشکلات حقوقی ثبتی درگیر هستند یک وکیل ثبتی توانمند می تواند راهگشای آنها باشد در دفتر ما ابتدا پرونده و دلایل و خواسته دعوا توسط بهترین وکیل امور ثبتی در اصفهان و وکیل ملکی بررسی می شود و پس از آن اقدام به تنظیم دادخواست صحیح با توجه به مدارک ارائه شده می گردد.ال آن – ابطال اجراییه ثبتی می‌باشد.
مراحل ثبت ملک
ثبت کردن ملک یکی از ابتدایی ترین مراحل ثبتی حساب میشود مراحل آن به قدری حساس است که برای طی کردن آن به تجربه کافی نیاز می باشد.
افراز ملک
مالی که مورد افراز قرار میگیرد حتما باید دارای چند مالک باشد .افراز املاکی که جریان ثبتی آن ها خاتمه نیافته با دادگاه و در غیر این صورت با اداره ثبت است.
تفکیک ملک
دراغلب موارد تفکیک همانند افراز تلقی میگردد. در تعریف تفکیک میتوان اینگونه بیان نمود که مالک یا مالکان قصد دارند تا ملک خودشان را قطعات کوچک تری تقسیم نمایند. این کار با رضایت دو طرف انجام میشود. در تفکیک ، مشاع بودن ملک الزامی نیست.
انتقال رسمی ملک
انتقال سند بصورت رسمی نیازمند طی نمودن مراحل زیادی است . مثل اتمام ساخت، مراجعه به شهرداری،تایید کارشناسان ملک ،ارائه ی پایان کار وغیره
از آنجا که اکثر موارد حقوقی ثبت مربوط به املاک می شود گاها افراد آن را با موارد حقوقی ملک اشتباه میگیرند. این دو مورد حقوقی کاملا از یکدیگر جداست. به طوری که موارد حقوقی ملکی فقط در مورد قوانین ملک صحبت میکند و موارد حقوقی ثبتی در مورد ثبت اسناد ملکی و… صحبت میکند.
نکته: یکی از زیر مجموعه های تخصصی ثبت ،دفاتر ثبت اسناد رسمی، دفاتر رسمی ازدواج و طلاق می باشد.
تعریف اظهارنامه ثبتی
اظهارنامه ثبتی برگ مخصوصی است که دارای شکل و فرم خاص و ستون های معینی است که از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منتشر شده و در اختیار متقاضیان ثبت املاک قرار می گیرد. این فرم در واقع ، جهت درخواست ثبت ملک تنظیم می گردد.
در اظهارنامه موارد زیر ذکر خواهد شد
نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، کد ملی ، محل صدور شناسنامه ، نام پدر ، سمت دهنده اظهارنامه نسبت به ملک مورد درخواست و محل اقامت مستدعی ثبت
تابعیت مستدعی ثبت
نوع مال غیرمنقولی که درخواست ثبت آن می شود با تعیین محل وقوع (حوزه ثبتی یا بخش یا روستا و شماره پلاک ؛ اعم از اصلی و فرعی) ، حدود و مشخصات اجزاء و متعلقات آن ، آدرس ملک (خیابان ، کوچه و بلوک شهرداری) و محل اقامت متقاضی.
بهای ملک در تاریخ درخواست ثبت،طبق قیمت منطقه ای
شرح حقوق عینی ای که برای اشخاص در آن ملک است با تعیین صاحبان حقوق و همچنین،حقوق عینی ای که مستدعی ثبت در املاک مجاور دارد.
مطابق ماده ۲۳ آئین نامه قانون ثبت ، دهنده اظهارنامه باید اسناد ، قبالجات و بنچاق ملک و مدارک راجعه به مالکیت و تصرف خود را به اداره ثبت ارائه دهد تا رونوشت یا خلاصه آن ضمیمه اظهارنامه و در پرونده بایگانی شود. اگر دلیل مالکیت منحصر به تصرف است ، ادله و نشانی های تصرف فعلی خود را کتباً به اداره ثبت تسلیم نماید.
یکی از پیشرفت های کارآمدی که در زمینه ی امور ثبتی وجود دارد این است که افراد میتوانند مسائل ثبتی خودشان را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی و با بهره گیری از بهترین وکیل امور ثبتی اصفهان پیگیری کنند.حامد امیری وکیل امور ثبتی اصفهان با تکیه بر اطلاعات حقوقی و در مسیر موازین قانونی خدمات مشاوره تخصصی و پذیرش وکالت را عهده دار میگردد.
منبع: https://isfahan-lawyer.ir/وکیل-امور-ثبتی-در-اصفهان/


پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 13:21
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :